Z ostatniej chwili:
 

Spartanie przed Orłami

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 17 wrz 2012 | Komentarze: 0

W rozegranym w niedzielę 16 września w Pabianicach drugim turnieju Grupy Centralnej futbolu w wydaniu ośmioosobowym Warsaw Spartans B pokonali w finale Warsaw BEagles. Te dwa zespoły awansowały do Turnieju Finałowego PLFA 8, który 7 października zostanie rozegrany w Warszawie, a organizowany jest przez Spartan.

Kozły Poznań B - Warsaw BEagles 12:28
Po dwóch zwycięstwach w 1. turnieju Grupy Centralnej, który 19 sierpnia został rozegrany w Poznaniu warszawianie potrzebowali jednego zwycięstwa by zapewnić sobie awans do finału. BEagles mierzyli się z Kozłami B, które niespełna miesiąc wcześniej niewysoko przegrały swoje dwa starcia. Mecz dobrze rozpoczęli poznanianie. Niedługo przed zakończeniem pierwszej kwarty punkty po ładnej akcji biegowej zdobył Krzysztof Cymbrowski. W odpowiedzi BEagles popisali się akcją duetu Artur Górski - Michał Śpiczko. Po udanym podwyższeniu za dwa warszawianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Tuż przed przerwą na czele była znów drużyna z Poznania po biegu Bartosza Pawlaka. W drugiej połowie obraz gry uległ diametralnej zmianie. Inicjatywę przejęli BEagles zdobywając przed ostatnim gwizdkiem jeszcze trzy przyłożenia. Dwa z nich - Bartłomieja Rota i Norberta Szpakowskiego - po bardzo długich zagraniach.

Wilki Pabianice - Warsaw Spartans B 0:8
Stawką meczu Wilków ze Spartanami był awans do meczu finałowego Grupy Centralnej. Niespełna miesiąc wcześniej Wilki uległy gładko drugiej z warszawskich drużyn w PLFA 8. Mecz ze Spartanami był bardzo wyrównany i do końca trzymał w napięciu. Dopiero w drugiej kwarcie pabianiczanie, którzy przyszli zagrzewać do boju Wilki zobaczyli przyłożenie. Na ich nieszczęście punkty zdobyli goście po ładnej akcji powrotnej Marcina Szczepańskiego po odzyskaniu zgubionej piłki i 50-jardowym rajdzie powrotnym. Jak się później okazało było to jedyne w tym spotkaniu przyłożenie, które zadecydowało o losach meczu. Spartanie awansowali do finału a Wilkom przyszło w następującym meczu zagrać o trzecie miejsce w ósemkowym centrum.

Mecz o 3. Miejsce: Wilki Pabianice - Kozły Poznań B 13:0
W sierpniowych zmaganiach w Poznaniu Wilki pokonały Kozły B 16:8. Mecz o trzecie miejsce w Grupie Centralnej ponownie potoczył się po myśli pabianiczan. Pierwsze punkty gospodarze zdobyli otwierającej części meczu, gdy piłkę po podaniu Pawła Bednarka złapał James Hale. Jak się okazało później była to ostatnia akcja punktowa tego meczu po zagraniu ofensywnym. Po wznowieniu gry w drugiej połowie błysnęła formacja specjalna gospodarzy.  Mateusz Ruta popisał się 45-jardową powrotną po odkopnięciu wykonywanym przez poznanian. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Wilków, które tegoroczne zmagania w PLFA 8 zakończyły z dwoma zwycięstwami i taką samą liczbą porażek. Kozłom nie udało się wygrać żadnego z czterech meczów.

Finał: Warsaw BEagles - Warsaw Spartans B 8:9
Finał turnieju Grupy Centralnej był wewnętrzną sprawą drużyn ze stolicy. BEagles po wygraniu trzech meczów w obu turniejach eliminacyjnych wiedzieli, że są praktycznie pewni awansu do Turnieju Finałowego przynajmniej z drugiego miejsca. Spartanie za to zdawali sobie sprawę, że muszą triumfować w koronującym drugi turniej meczu by móc zagrać 7 października przed własną publicznością. Faworytem ostatniego starcia tego popołudnia była druga drużyna wicemistrzów Topligi, gdyż 19 sierpnia w Poznaniu pokonała drugą ekipę mistrza PLFA I 30:6. Pierwsze punkty zdobyli BEagles w drugiej kwarcie, gdy serię ofensywną krótkim biegiem wykończył Emil Juraś. Dzięki skutecznemu podwyższeniu za dwa punkty doświadczonego Rafała Zawady na przerwę jego drużyna schodziła prowadząc dwoma punktami. Po zmianie stron pięknym biegiem popisał się spartanin Mateusz Wroński. Po przebiegnięciu z piłka prawie połowy boiska zapewnił on swojej drużynę 6 punktów. Nieskuteczna próba podwyższenia spowodowała, że przed ostatnią kwartą zespoły dzieliły dwa punkty. W czwartej, nerwowej kwarcie ostatnie słowo należało do Spartan. Na niewiele ponad dwie minuty przed końcem meczu skutecznym kopnięciem z pola popisał się Aleksander Stefański, dzięki czemu Spartans B wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Nie oddali go już do ostatniego gwizdka zatrzymując BEagles w czterech próbach tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry.

- W końcu wszystkie elementy w naszej grze były na swoim miejscu. Bardzo się cieszę, że będziemy mogliśmy zaprezentować się przed własną publicznością już 7 października. Cel jest tylko jeden – wygranie Turnieju Finałowego - zapowiedział Maciej Pobudkiewicz, trener Waraw Spartans B.

- Graliśmy ze Spartans już wcześniej. Dodatkowo mieliśmy sposobność przestudiować nagrania ich meczów. Niestety nie wykorzystaliśmy dzisiaj licznych szans. Spartanie wygrali zasłużenie. Już wcześniej byliśmy pewni awansu do Turnieju Finałowego a Spartanie zdawali sobie sprawę z tego, że muszą triumfować w finale by zagrać w organizowanym przez siebie turnieju w stolicy – skomentował Phillip Dillon, trener Warsaw BEagles.

- W meczu ze Spartanami mieliśmy inicjatywę, ale niestety zabrakło nam konsekwencji szczególnie w ofensywie. Żałuję, że nie udało nam się wygrać w spotkaniu, które decydowało o awansie do finału. Podczas spotkania z Kozłami B na boisku pojawili się zawodnicy, którzy niedawno dołączyli do drużyny. Trzeba jednak przyznać, że Kozły B zrobiły duży postęp względem tego co prezentowały blisko miesiąc wcześniej na swoim terenie - powiedziałJarosław Kalita, trener Wilków Pabianice.

- Od początku meczu graliśmy z BEAgles jak równy z równym. Niestety w drugiej połowie nie ustrzegliśmy się poważnych błędów. To podziałało deprymująco i podcięło nam skrzydła. W meczu o trzecie miejsce uszło z nas powietrze i po bezbarwnych zmaganiach przegraliśmy z Wilkami - skomentował Marek Woźniak, trener Kozłów Poznań B. - Na pewno kilku graczy już w przyszłym sezonie będzie miało sposobność powalczyć o miejsce w składzie meczowym pierwszej drużyny Kozłów - dodał Woźniak.

 

Warsaw BEagles - Kozły Poznań B 28:12 (0:6, 8:6, 14:0, 6:0)

I kwarta
0:6  przyłożenie Krzysztofa Cymbrowskiego po 35-jardowej akcji biegowej

II kwarta
8:6 przyłożenie Michała Śpiczko po 37-jardowej akcji po podaniu Artura Górskiego (podwyższenie za dwa punkty Bartłomiej Rot)
8:12 przyłożenie Bartosza Pawlaka po 7-jardowej akcji biegowej

III kwarta
16:12 przyłożenie Barłomieja Rota po 65-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Bartłomiej Rot)
22:12 przyłożenie Artura Górskiego po 2-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
28:12 przyłożenie Norberta Szpakowskiego po 60-jardowej akcji po podaniu Artura Górskiego

 

Wilki Pabianice - Warsaw Spartans B 0:8 (0:0, 0:8, 0:0, 0:0)

II kwarta
0:8 przyłożenie Marcina Szczepańskiego po 50-jardowej akcji powrotnej po odzyskaniu zgubionej piłki (podwyższenie za dwa punkty Michał Gronek)

 

Mecz o 3. miejsce w Grupie Centralnej:
Wilki Pabianice - Kozły Poznań B 13:0 (6:0, 0:0, 7:0, 0:0)

I kwarta
6:0 przyłożenie Jamesa Hale’a po 35-jardowej akcji po podaniu Pawła Bednarka

III kwarta
13:0 przyłożenie Mateusza Ruty po 45-jardowej akcji powrotnej po odkopnięciu (podwyższenie za jeden punkt Patryk Kurkowski)

 

Mecz o 1. miejsce w Grupie Centralnej:
Warsaw BEagles - Warsaw Spartans B 8:9 (0:0, 8:0, 0:6, 0:3)

II kwarta
8:0 przyłożenie Emila Jurasia po 2-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Rafał Zawada)

III kwarta
8:6 przyłożenie Mateusza Wrońskiego po 46-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
8:9 27-jardowe kopnięcie z pola Aleksandra Stefańskiego

 

Turniej obejrzało 250 widzów.

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?