Z ostatniej chwili:
 

Juniorzy na start!

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 1 sie 2012 | Komentarze: 0

W dniach 1-2 września odbędzie się pierwszy w historii futbolu amerykańskiego w Polsce turniej juniorski. Wezmą w nim udział młodzieżowe drużyny Bielawa Owls, AZS Silesia Rebels, Tychy Falcons i Warsaw Eagles.

W piątek 31 sierpnia, w dniu poprzedzającym zgrupowanie, odbędzie się szkolenie dla zawodników przeprowadzone przez Wydział Sędziowski Stowarzyszenia Polski Związek Futbolu Amerykańskiego.

W sobotę 1 września zawodnicy wszystkich drużyn wezmą udział w dwóch wspólnych treningach technicznych i teoretycznych. Zaplanowane jest również wspólne wyjście wszystkich zawodników do bielawskiego Aquaparku.

W niedzielę 2 września o godzinie 9:00 rozpocznie się z turniej. Każda z drużyn rozegra dwa mecze. Pierwszy z wylosowanym przeciwnikiem, drugi będzie meczem finałowym lub meczem o trzecie miejsce. Każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy medal. Zwycięzca turnieju otrzyma Puchar Mistrzowski.

Łącznie zostaną rozegrane cztery mecze. Każdy z nich potrwa około 1.5 godziny i będzie prowadzony na zasadach PLFA 8 (futbol ośmioosobowy). Niedzielne zmagania zakończą się około godziny 16:00.

- Turniej jest realizacją pomysłu na stworzenie rozgrywek dla młodzieży gimnazjalnej jaki zaprezentowaliśmy na spotkaniu ligowym w październiku zeszłego roku - komentuje odpowiedzialny za PLFA J Przemysław Klinger, prezes Bielawa Owls - Chcemy aby był to pierwszy krok i przełamanie lodów w celu utworzenia pełnej ligi juniorskiej w sezonie 2013 - dodaje.

Do zobaczenia w Bielawie!


autorem logotypu imprezy jest Tomasz Lerczak

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?